Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto 25-metis

Sausio 11 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1, Vilnius) atidaryta Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto darbuotojų mokslinių darbų paroda „Humanistikos regykla prie Baltijos jūros“, skirta 25 metų veiklos sukakčiai paminėti.

Instituto veiklos pirmtakas – 1992 m. sausį Klaipėdos universitete pradėjęs veikti Vakarų Lietuvos ir Prūsijos istorijos centras. Jo tikslas buvo aktualizuoti Klaipėdos miesto ir krašto, Prūsijos (Mažosios) Lietuvos, Rytų Prūsijos, Vakarų Lietuvos, vokiečių ir lietuvių santykių istoriją, kurti skaitmeninį tiriamąjį Klaipėdos krašto ir Žemaitijos archyvą. Čia pradėta plėtoti Lietuvoje nauja mokslinių tyrimų sritis – povandeninė archeologija.

2003 m. Istorijos centras buvo reorganizuotas į Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutą. Per 25 metus instituto veikla tapo žinoma Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu institutas yra mokslo ir studijų padalinys, kuriame vykdomos trijų pakopų studijos, o mokslinės programos, aprėpiančios Baltijos rytinio regiono istorijos ir archeologijos tyrimus nuo priešistorės iki naujausių laikų, ir pastarųjų metų projektai orientuoti į tarpdiscipliniškumą.

Povandenin Чs archeologijos tyrimai
Povandeninės archeologijos tyrimai:
senovinės gyvenvietės liekanos jūros dugne

Tarp instituto mokslininkų – nacionalinės mokslo, Jono Basanavičiaus, tarptautinės Imanuelio Kanto premijų laureatai. Jų monografijos publikuojamos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio leidyklose. Parodoje galima susipažinti su per 25 metus sukauptu moksliniu įdirbiu, mokslinio gyvenimo akimirkomis, pastaraisiais metais vykdytų archeologinių tyrimų rezultatais.

Vasilijaus Safronovo foto Klaipedos universitetas
Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas Klaipėdos universitete. V. Safronovo nuotr.

Paroda veiks iki vasario 3 d. Jos eksponavimo metu bus skaitomos instituto mokslininkų viešos paskaitos. Sausio 18 d. akademikas, prof. habil. dr. Vladas Žulkus skaitys paskaitą „Lietuvos povandeninio jūrinio paveldo tyrinėjimai“, vasario 1 d. doc. dr. Gintautas Zabiela pristatys naujausių Klaipėdos piliavietės tyrimų rezultatus paskaitoje „Klaipėdos miesto pradžios įdomybės: ką byloja senojo Memelburgo radiniai?“. Paskaitos vyks Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos 15 auditorijoje (pradžia 17.00 val.). Parodos rengėjai: Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas. Parengta pagal Klaipėdos universiteto pranešimą

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.