NASA paskelbė nedidelį vaizdo įrašą, padarytą iš nuotraukų, gautų iš „Cassini“ zondo, kuomet jis 2016 metų liepos 25 dieną praskrido virš Titano tik 976 kilometrų atstumu.
Šio zondo radaras gali persiskverbti per tankią visą palydovą supančią atmosferą ir atskleisti smulkias paviršiaus detales.
Naujai gauti kadrai parodė, kad Titano paviršiuje yra daug ilgų, bangų formos kopų, kurios, manoma, yra sudarytos iš angliavandenilių grūdelių, iškrintančių kritulių pavidalu iš Titano atmosferos.
„Cassini“ nuotraukos parodė, kad tokios kopos juosia didžiąją dalį Titano pusiaujo. Kopos yra dinamiškos, kaip ir Žemėje – jas formuoja įvairios kliūtys, kurias kopos apgaubia, Titano vėjai ir kiti atmosferos reiškiniai.
Liepos 25-os dienos „Cassini“ priartėjimas prie Titano buvo jau 122-asis nuo zondo atskridimo prie Saturno sistemos 2004-ųjų metų viduryje.
Tai taip pat buvo ir paskutinis kartas, kuomet „Cassini“ radaras tyrinėjo šio palydovo pietinių platumų reljefą. Planuojama, kad “Cassini“ dar keturis kartus priartės prie Titano ir tyrinės metanu ir etanu užpildytus ežerus ir jūras jo šiaurėje.
Titanas – didžiausias Saturno palydovas, didesnis ne tik už Mėnulį, bet ir už Merkurijų. Jo skersmuo – 5150 km (Žemės skersmuo ties pusiauju – 12756 km.)/ „Cassini“ pasiųsti duomenys pasiekia Žemę per maždaug pusantros valandos.
https://youtu.be/P0RbbNb8Pns?list=PLTiv_XWHnOZpKPaDTVy36z0U8GxoiIkZa
Šaltinis: NASA
Daugiau:
Po lediniu Saturno palydovo paviršiumi – vandenynas
Atkurtas iki šiol netyrinėtos fazės vandenilis
NASA paskelbė trečios pagal dydį Saulės sistemos nykštukinės planetos vaizdo įrašą
Kaip SSRS pralaimėjo kosminės kelionės į Mėnulį lenktynes
Nuo Kazimiero Semenavičiaus iki kosminių palydovų