KONKURSAS UŽSIENIO LIETUVIŲ MOKSLO PREMIJOMS GAUTI

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą ir kviečia užsienio šalių lietuvių bendruomenes, Lietuvos mokslo ir studijų institucijas iki 2013 m. balandžio 30 d. siūlyti kandidatus mokslo premijoms užsienyje gyvenantiems lietuvių kilmės mokslininkams gauti.
Premijų tikslas – skatinti išeivijos mokslininkus puoselėti lietuvybę ir siekti, kad jie garsintų Lietuvą, palaikytų glaudžius ryšius su Lietuvos mokslo bendruomene, aktyviai dalyvautų užsienio lietuvių bendruomenių veikloje.Konkurso metu numatoma skirti tris premijas: už pastarojo dešimtmečio pasiekimus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloje, už viso gyvenimo nuopelnus mokslui ir pasiekimus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikloje, už mokslo pasiekimų ir patirties sklaidą.
Švietimo ir mokslo ministerija iškiliausiems užsienyje gyvenantiems lietuviams mokslo premijas skiria kasmet nuo 2007 metų. Iki šiol premijas yra gavę 24 mokslininkai. Mokslo premijos dydis – 13 tūkst. litų.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite www.smm.lt/konkursai/kiti.htm arba kreipkitės į Aušrą Gribauskienę, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo skyriaus vyriausiąją specialistę tel. (8-5) 219 1170, el. p. ausra.gribauskiene@smm.lt.

Lietuvos pirmininkavimo prioritetai Europos Sąjungos Taryboje

Vasario 14 d. Briuselyje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Europos Komisijos nare, atsakinga už švietimo, kultūros, daugiakalbystės ir jaunimo reikalus, Andrula Vasilu (Androulla Vassiliou). Ministras pristatė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus švietimo ir mokymo srityje, apžvelgė Lietuvoje planuojamus pirmininkavimo renginius ir pakvietė komisarę dalyvauti.
Vasilu patvirtino, kad Lietuvos pasirinkti pirmininkavimo prioritetai – lyderystė švietime, aukštojo mokslo tarptautiškumo stiprinimas, profesinio mokymo atvirumo skatinimas – atitinka Europos Komisijos siekius ir pažadėjo Komisijos paramą įgyvendinant šiuos prioritetus.

Susitikime D. Pavalkis ir A. Vasilu taip pat pasikeitė nuomonėmis aktualiais švietimo politikos klausimais, susijusiais su švietimo sistemų efektyvumu, kokybe ir atitikimų Europos piliečių lūkesčiams.
Komisarė, pristatydama Europos Komisijos poziciją visai Europai aktualiu efektyvaus viešųjų finansų naudojimo klausimu, pabrėžė būtinybę tęsti diskusiją dėl aukštojo mokslo modernizavimo, akcentuojant universitetų autonomiją ir atskaitomybę visuomenei.
A. Vasilu išreiškė viltį, kad pirmininkaudamas Švietimo ministrų tarybai ir pusei metų imdamasis lyderystės vaidmens plėtojant europinį bendradarbiavimą švietimo ir aukštojo mokslo srityje, D. Pavalkis paskatins ir Lietuvos universitetus būti lyderiais ir dalyvauti pirmajame europinio U-Multirank projekto etape.
Šis projektas patvirtintų jame dalyvaujančių universitetų siūlomų studijų programų kokybę, jų atitikimą valstybės poreikiams ir pačių universitetų atskaitomybę visuomenei.

Vystant mokslinius tyrimus būtina ska-tinti inovatyvios ekonomikos augimą

Vasario 18 d. Briuselyje vykusiame ES Konkurencingumo tarybos mokslinių tyrimų dalies posėdyje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atstovavo Lietuvai. Taryba aptarė metinę ES augimo apžvalgą, mokslinės informacijos prieinamumo ir investicijų į mokslinius tyrimus efektyvumo klausimus.
Šalių narių mokslo politikos strategai pabrėžė mokslinių tyrimų ir technologijų svarbą ekonomikos augimui ir naujų darbo vietų kūrimui.

Atkreiptas dėmesys, kad trumpalaikiai tikslai, tokie kaip krizės padarinių įveikimas, ir ilgalaikiai tikslai, lemiantys ES padėtį pasaulyje po 10 ar 20 metų, ne visuomet sutampa, todėl juos būtina tinkamai subalansuoti.
Konkurencingumo taryboje diskutuota apie strategijos „Europa 2020“ įgyvendinimą, numatyti 2013 m. ekonomikos augimo skatinimo prioritetai. Minist-rai pabrėžė mokslinių tyrimų ir inovacijų svarbą Europos konkurencingumui.

Pažymėta, kad konkurencingumui pasiekti turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp investavimo į fundamentaliuosius ir į taikomuosius technologinius mokslus.
Ministrai pritarė, kad mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtra turėtų kurti naujas darbo vietas, o greta viešųjų investicijų į mokslinius tyrimus būtina skatinti privačių investicijų augimą.
Taryboje taip pat išsakytos mintys, kaip užtikrinti Europos lyderystę inovacijų srityje, kaip skatinti mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą plėtojant viešąsias ir privačiąsias partnerystes, kaip sudaryti sąlygas mokslinių tyrimų rezultatų komercinimui, kuris paverstų mokslo pasiekimus į rinkoje paklausius produktus.

Taryba aptarė ir atviros prieigos prie mokslinės informacijos būtinybę. Atvira prieiga prie atliktų mokslinių tyrimų skatintų mokslo pažangą ir padidintų investicijų į mokslo tyrimus grąžą. ES šalių ministrai diskutavo, kokiomis konkrečiomis priemonėmis įgyvendinti atviros prieigos viziją.

Parengta pagal Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyriaus pranešimus

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.