„Mokslo sriuba“: kaip mokslininkai tyrinėja ląsteles?

Iš ko mes esame sudaryti? Turbūt visi  atsakysime, kad iš daugybės ląstelių – labai mažyčių, nesudėtingų ir nežymią funkciją atliekančių kūno dalelių. Tačiau iš tiesų šias daleles galime įsivaizduoti kaip… ištisus miestus. Ląstelėse ne tik veikia įvairios už konkrečias funkcijas atsakingos tarnybos – energijos elektrinės, fabrikai, atliekų šalinimo tarnyba, paštas, bet taip pat egzistuoja įstatymai. 4(2)Tokių pagal griežtą tvarką veikiančių miestų kiekvieno iš mūsų kūne yra trilijonai.

O kas nutinka, jeigu ši griežta tvarka sutrinka? Ląstelės mieste kyla chaosas. Vykstant mutacijoms, prasideda nevaldomos statybos, kurios eikvoja viso organizmo resursus. Tai – vėžys. Kas nulemia šiuos sutrikimus ląstelės – miesto gyvenime? Kokius pažangius tyrimus vykdo Vilniaus universiteto mokslininkai, mėgindami kuo anksčiau nustatyti diagnozę? Kokių metodų jie imasi, siekdami sugrąžinti ląstelėse vyravusią tvarką? Su kokiais iššūkiais jie susiduria? Atsakymai į šiuos ir dar daugiau smalsių klausimų – laidoje „Mokslo sriuba“.

 

https://youtu.be/zLdXTrINITQ

TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22:00 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.