Lietuvoje sukurtos ugdymo priemonės įvertintos už Atlanto

„Lietuvių mokykla Vašingtone“ – ką tik pirmųjų mokslo metų pabaigos sulaukusi lituanistinė mokykla, įsikūrusi netoli JAV sostinės. Aukštus ugdymo reikalavimus išsikėlusi mokykla – pirmoji užsienyje, išreiškusi susidomėjimą naudotis lietuvių sukurtu produktu – TAMO e. dienynu ir elektroninėmis pratybomis EMA. 2015 m. liepą įkurta mokykla padeda į Lietuvą planuojantiems grįžti vaikams pasiruošti mokytis bendrojo lavinimo mokyklose. Šiuo metu joje mokosi 35 mokiniai nuo 4 iki 16 metų, kurių žinių lygis – labai skirtingas, todėl mokymosi diferencijavimo klausimas yra itin svarbus.

 

Mokykloje naudojama stipri akademinė lietuvių kalbos ir kultūros programa. Vaikų individualus kalbėjimo lygis nuolat vertinamas, todėl „Lietuvių mokykla Vašingtone“ kreipėsi į TAMO kūrėjus dėl galimybės naudotis e. dienynu ir elektroninėmis pratybomis EMA. „Ieškodami sprendimų, kaip geriau motyvuoti vaikus mokytis gimtosios kalbos, o pamokas organizuoti, remiantis diferencijavimo principais, atsigręžėme į Lietuvos ugdymo priemonių kūrėjus, – sakė Ilona Verbušaitienė, „Lietuvių mokyklos Vašingtone“ direktorė. – Šiais mokslo metais mokiniai turėjo galimybę naudotis elektroninėmis pratybomis. Atrodo, kad radome tai, ko reikia – diferencijuotas ir individualizuotas užduotis.“

 

Direktorės teigimu, mokiniams, kurie lietuvių kalbos mokosi kaip antrosios, nėra lengva atlikti visas pratybų užduotis, kadangi pamokos vyksta tik 33 šeštadienius per metus. Nuosekliai mokytis gramatikos taip, kaip mokosi mokiniai Lietuvoje, nėra galimybės. Tačiau e. pratybose moksleiviai gali rasti įvairaus lygio užduočių, gali pereiti nuo lengvesnių prie sunkesnių. O tai – labai didelis privalumas.

 

„TAMO grupės“ direktoriaus Algirdo Baltaduonio teigimu, lituanistinis švietimas itin aktualus išeiviams, siekiantiems neprarasti ryšio su Lietuva. „Specialistai pastebi, kad vien tik pasišventusių mokytojų nepakanka. Nemažiau rimta problema – nepritaikytos mokymosi programos ir priemonės, motyvacijos mokytis gimtosios kalbos stoka. Šiuos iššūkius spręsti padeda mūsų sukurtos mokymosi priemonės. Jos tinka skirtingo amžiaus vaikų grupėms, turinčioms netolygų pasiruošimą ir norinčioms tobulinti lietuvių kalbos žinias“, – kalbėjo A. Baltaduonis.

„Bendradarbiavimas su „TAMO grupe“ suteikia mums galimybių moderniai mokytis gimtosios kalbos, individualizuoti kalbos mokymosi procesą. Tikime, kad „Lietuvių mokyklos Vašingtone“ patirtis padės visai lituanistinių mokyklų bendruomenei JAV“, – teigė mokyklos valdybos pirmininkė Aistė Gulla. Autorė yra „Lietuvių mokyklos Vašingtone” viešosios komunikacijos vadovė

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.