Studentams atsivers inovatyviausių universitetų durys

Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos studijų programos studentai nuo 2017–2018 mokslo metų galės visą semestrą studijuoti kuriame nors iš inovatyviausių Europos universitetų. Tokia galimybė atsirado, KTU pasirašius sutartį su Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumo (ECIU) nariais. Šių universitetų pagrindinės vertybės yra inovacijų ir verslumo skatinimas.

KTU rektorius Petras Baršauskas KTU fotoarchyvo nuotr.
KTU rektorius Petras Baršauskas
KTU fotoarchyvo nuotr.

„Europos inovatyviųjų universitetų konsorciumo nariais tapome sausį, o ši sutartis yra vienas iš pirmųjų bendros veiklos žingsnių su Europos aukštojo mokslo lyderiais. Nepaprastai džiaugiuosi, kad mūsų studentai turės galimybę studijuoti universitetuose, kurių požiūris į inovacijas ir praktinį idėjų pritaikymą verslui sutampa su mūsų, o galimybės tai įgyvendinti kai kuriais atvejais yra geresnės nei Lietuvoje“, – teigė KTU rektorius Petras Baršauskas po sutarties pasirašymo Amsterdame.

Sutartis dėl ECIU TWIN programos Mechanikos inžinerijos kryptyje įgalina studentų mainus tarp universitetų partnerių – KTU, Linköpingo universiteto (Švedija), Lodzės technologijos universiteto (Lenkija), Monterėjaus technologijos universiteto (Meksika), Aveiro universiteto (Portugalija), Stavangerio universiteto (Norvegija) ir Twente universiteto (Nyderlandai).

 

Šia sutartimi partneriai įsipareigoja sudaryti mažiausiai vieno semestro apimties studijų dalykų paketą, kuriame visi moduliai turi būti nuosekliai susieti dalykine prasme. Tai leistų studentams iš universitetų partnerių siekti bendro rezultato. Kiekvienas partneris įsipareigoja priimti mažiausiai 4 studentus iš kiekvienos partnerės institucijos (iš viso apie 30 studentų) mokslo metams. „Jau šiemet į KTU įstoję mechanikos inžinerijos studentai 6 ir 7 semestruose, be visai dar neseniai numatytos išplėstinės praktikos galimybės Lietuvos ar užsienio įmonėse, turės dar vieną patrauklią studijų alternatyvą – tarptautinių studijų semestrą viename iš inovatyviųjų universitetų, KTU partnerių“, – teigia docentas Kęstutis Pilkauskas, Mechanikos inžinerijos krypties studijų programų vadovas.

1997 m. įsteigtas konsorciumas ECIU yra aukštu pasitikėjimu grįsto bendradarbiavimo tinklas, suteikiantis galimybę jo nariams keistis gerąja verslumo ugdymo patirtimi, išplečiantis studentų, dėstytojų ir tyrėjų mainų galimybes. ECIU vienija universitetus – inovacijų pionierius – iš 12 Europos šalių bei Meksikos. KTU yra vienintelis Lietuvos universitetas šiame konsorciume. Parengta pagal KTU Rinkodaros ir komunikacijos departamento pranešimą

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.