Sutartis, atverianti naujas galimybes

Naujausiais skaičiavimais, jau po ketverių metų vien šiuo metu Lietuvoje veikiančioms įmonėms gali trūkti apie 10 tūkst. informacinių technologijų specialistų. Į šį skaičių neįtraukti potencialūs nauji IT sektoriaus investuotojai, kuriems įžengus į Lietuvos rinką specialistų poreikis atitinkamai dar labiau išaugtų.

Šiais metais 50 proc. padidintas valstybės finansuojamų vietų skaičius IT studijoms padėjo pritraukti daugiau studentų, tačiau tai sukėlė klausimų, ar aukštosios mokyklos tam pasiruošusios. Todėl Lietuvos universitetų rektorių konferencija ir nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacija „INFOBALT“ pasiekė strateginį sutarimą derinti veiksmus. Abi pusės bendradarbiaus, įvertinant ir plečiant aukštųjų mokyklų galimybes paruošti konkurencingą specialistą.

„Verslo atstovų įsitraukimas į informacinių technologijų studijų procesą yra būtinas, nes būtent jie ir yra suinteresuoti darbdaviai, pas kuriuos ateis mūsų parengti specialistai. Turime pasiekti, kad jie gautų kokybišką išsilavinimą, todėl turime prisiimti atsakomybę ir už patyrusių ekspertų pritraukimą dalintis savo patirtimi su būsimaisiais profesionalais“, – po bendradarbiavimo sutarties pasirašymo sakė LURK asociacijos prezidentas Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas.

Sutarties pasirašymas. VGTU fotoarchyvo nuotr.
Sutarties pasirašymas. VGTU fotoarchyvo nuotr.

„Informacinių technologijų specialistų trūkumas kliudo didinti mūsų šalies konkurencingumą tarptautinėje rinkoje. Bendradarbiavimas su universitetais paskatins nuolatinį informacijos ir gerosios praktikos apsikeitimą su mokymo įstaigomis, kuriose savo žinių bagažą kaupia būsimi IT profesionalai. Norime prisidėti prie jų lavinimo, dalindamiesi sukaupta patirtimi ir žiniomis, kad studijas baigę jaunuoliai įsitrauktų į sparčiai besivystantį IT sektorių Lietuvoje“, – sakė asociacijos „INFOBALT“ prezidentas Tomas Vitkus.

 

Sutartyje numatyta, kad abi šalys sieks gerinti universitetų IT studijų kokybę, užtikrinti, kad studentai gautų geras žinias ir įgytų gebėjimą jas taikyti bei plėtoti studijų praktikų metu. Tai padės gerinti tikslingą absolventų įsidarbinimą. Grįsdami bendradarbiavimą geranoriška partneryste ir abipusiu suinteresuotumu, LURK ir „INFOBALT“ atstovai susitarė rūpintis ir platesne IT sklaida. „Kartu sieksime IT skvarbos pramonėje, versle, moksle, akademinėje veikloje ir visuomenėje didinimo, rūpinsimės IT kūrimu ir jų saugumo didinimu, IT mokymo kokybės užtikrinimu ne tik aukštosiose mokyklose, bet ir kitose švietimo pakopose“, – bendrais planais, įtvirtintais sutartyje, dalinosi A. Daniūnas. LAMA BPO duomenimis, 2015 m. į informacinių technologijų krypties studijas universitetuose buvo priimti 892 studentai, o šiemet įstojusių skaičius išaugo iki 1180. Parengta pagal VGTU Ryšių su visuomene skyriaus pranešimą

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.