Kokio inžinieriaus laukia šiuolaikinė darbo rinka?

„Sodros“ duomenimis, įvairias inžinerines profesijas įgijusių specialistų atlyginimai yra vieni didžiausių Lietuvoje. Atlyginimų vidurkis įvairiose įmonėse gali svyruoti nuo 1 065 iki 1 851 euro per mėnesį. Todėl nenuostabu, kad norinčiųjų įgyti šią profesiją vis daugėja.

Technologijų įsigalėjimas visose gyvenimo srityse iš esmės pakeitė specialistų darbo specifiką: iš gamyklų, garažų, fabrikų inžinieriai persikėlė į dangoraižius ir sėdo prie kompiuterių ekranų. Tad kokiomis savybėmis turi pasižymėti ir kokių įgūdžių turėti rinkoje konkurencingas naujųjų laikų inžinierius?

Darbdaviai tvirtina – šiandien inžinieriaus darbas reikalauja vis daugiau kūrybiškumo. „Jei anksčiau daug laiko atimdavo įvairūs matavimai, skaičiavimai ir projektavimas, šiandien apstu įrankių, palengvinančių šį darbą. Kažkada detalės projektavimui reikėdavo skirti keliolika valandų, šiandien 3D maketavimo įrankiais tai galime padaryti per keliolika minučių“, – sako UAB „Mars Lietuva“ personalo vadovė Dalia Vitkuvienė. Anot jos, tobulėjant technologijoms, kurios leidžia daug greičiau atlikti technines užduotis, iš inžinieriaus tikimasi kūrybiškumo tiek kuriant sprendimus, tiek siūlant, kaip technines galimybes išnaudoti efektyvinant įmonės veiklą.

VGTU ir MARS Lietuva sutartis 1
UAB „Mars Lietuva“ personalo vadovė Dalia Vitkuvienė ir VGTU rektorius Alfonsas
Daniūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. VGTU fotoarchyvo nuotr.

D. Vitkuvienei pritaria ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Integracijos ir karjeros direkcijos direktorė Ugnė Narkevičiūtė: „Nuosekliai plėtodami ryšius su darbdaviais, pastebime, kad paklausiausi rinkoje yra tie jaunieji inžinieriai, kurie turi ne tik tvirtus teorinius pagrindus, bet ir išsiskiria iš kitų kandidatų žingeidumu, pasiryžimu nuolat mokytis, tobulėti, domisi savo sritimi, turi tikslą tapti pripažintais ir vertinamais profesionalais.“

Specialistai atkreipia dėmesį, kad, esant dinamiškoms rinkos sąlygoms, integravus mašinų ir robotų darbą moderniausiose gamyklose, universitetų absolventai turėtų ne tik gilinti profesines žinias, bet ir skirti vis daugiau dėmesio socialinėms kompetencijoms: lyderystės savybių ugdymui, projektų valdymo kompleksiškumui, komunikaciniams ir organizaciniams gebėjimams.

 

„Ypatingą dėmesį savo versle skiriame projektų valdymui – nuo idėjos analizės iki sprendimų įdiegimo. Ne ką mažiau svarbu yra mokėti dirbti komandoje. Pavyzdžiui, esame šeimos valdoma korporacija ir mums labai svarbu, kad visa komanda dirbtų taip pat vieningai kaip šeima ir vienas kitam padėtų siekti bendrų tikslų“, – socialinių kompetencijų ugdymo svarbą akcentuoja UAB „Mars Lietuva“ atstovė.

Universitetams aktyviai bendradarbiaujant su verslo įmonėmis, studentams atsiveria plačios galimybės įgyti praktinių įgūdžių, atlikti profesines praktikas ir susipažinti su realaus darbo specifika. Siekiant dar labiau plėsti verslo įmonių indėlį į studentų kompetencijų ugdymą, VGTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Mars Lietuva“, kad galėtų kartu rengti naujos kartos inžinierius. Abiejų šalių atstovai aptarė artimiausius planus, tarp kurių – lyderystės, komandinio darbo ir projektų valdymo mokymai inžinerinių specialybių studentams.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.