Vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Lituanistika (baltistika) šiuolaikiniuose ugdymo procesuose“

2017 m. balandžio 6–7 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyks Europos Sąjungos struktūrinių fondų projekto „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“ atidaromoji tarptautinė mokslinė konferencija „Lituanistika (baltistika) šiuolaikiniuose ugdymo procesuose“.

Projektą vykdo šios Lietuvos mokslo ir studijų institucijos: LEU, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universitetas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.

Į konferenciją atvyksta atstovai iš visų projekte dalyvaujančių užsienio baltistikos centrų, esančių Prancūzijos, Gruzijos, Švedijos, Italijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, JAV ir kitų šalių universitetuose, kuriuose dėstoma lietuvių kalba ir kultūra, vykdomi baltistikos tyrinėjimai. Šioje konferencijoje dalyvaus beveik visų Lietuvos mokslo ir studijų institucijų atstovai, vadovai, dėstytojai, mokslininkai tyrėjai. Į konferencijos atidarymą atvyks Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, įvairių šalių ambasadoriai ir kiti garbūs svečiai.

 

Konferencijoje bus sudaryta galimybė užsienio baltistikos centrų atstovams pasidalyti savo patirtimi ir diskutuoti apie lituanistinio ugdymo užsienyje didaktines, kultūrines, socialines aktualijas, pristatyti centruose vykdomus mokslinius tyrimus ir jų perspektyvas, studijų būklę, formuluoti savo lūkesčius bei bendradarbiavimo pradedamame projekte galimybes, pagilinti ir išplėsti bendradarbiavimą su Lietuvos mokslo ir studijų institucijų dėstytojais bei tyrėjais.

Pagrindinės konferencijos temos: lituanistikos būklė Lietuvoje ir užsienyje, lituanistikos (baltistikos) moksliniai tyrimai užsienio šalyse ir bendradarbiavimas su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis, lituanistikos šaltiniai užsienio šalyse (istoriniai, literatūriniai ir kt.), lituanistinio ugdymo pasiekimai ir problemos užsienio baltistikos centruose (tarpdalykiškumas, testavimas ir literatūra), Lietuva pasaulyje, pasaulis Lietuvoje: istorinių, kalbinių ir kultūrinių ryšių tyrimų naudojimas lituanistiniame ugdyme, naujausių Lietuvos valstybės ir kultūros istorijos, etnologijos, folkloro, kalbotyros duomenų integravimas, lituanistų rengimo užsienio lituanistikos (baltistikos) centrams aktualijos.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.