KTU pripažintas Baltijos regiono maisto inovacijų lyderiu

Kauno technologijos universitetui suteikta teisė koordinuoti Europos technologijų ir inovacijų instituto (EIT) bendradarbystės centrą „EIT Food Hub“, kuris rūpinsis maisto mokslo inovacijoms ir startuolių plėtra Baltijos šalių regione.

AstaPundziene
Asta Pundzienė

„EIT Food Hub“, bendradarbiaudamas su Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LITMEA) / „SMART food“ klasteriu, planuoja plėtoti veiklą ir už Lietuvos ribų.

KTU mokslo ir inovacijų prorektorės prof. Astos Pundzienės teigimu, tai ypatingos reikšmės įvykis ne tik Universitetui, bet ir visai Lietuvai: „EIT parodytas pasitikėjimas mūsų sukauptomis žiniomis, patirtimi, gebėjimu kurti inovacijas ir jas komercializuoti yra dar vienas labai svarbus žingsnis didinant savo vardo žinomumą, konkurencingumą tarptautinėje erdvėje. Šio bendradarbystės centro, kuriam priklauso Kembridžo, Liuveno katalikiškasis universitetai, „Bosch“, „John Deere“, „Nestle Research“ ir kitos pasaulinės įmonės, koordinavimas suteiks daug praktinės naudos tiek KTU, tiek ir nacionaliniu mastu.“

 

„Tai didelis laimėjimas Lietuvos maisto sektoriaus klasterizacijos procesui. Lietuvos maisto ir gėrimų pramonei tai galimybė dar stipriau kooperuotis su mokslu, kuriant inovatyvius maisto produktus, plėtojant naujų inovatyvių maisto sektoriaus įmonių kūrimąsi ir plėtojant tarptautiškumą. Kartu tai ir didelė atsakomybė ateičiai pateisinti šį įsipareigojimą realiais pasiekimais“, – sakė Giedrius Bagušinskas, Lietuvos maisto eksportuotojų asociacijos (LitMEA) / „SMART food“ klasterio direktorius.

EIT („European Institute of Innovation and Technology“) – Europos Komisijos remiama programa, kurios pagrindinis tikslas – jungti visuomenę, mokslą, verslą ir pramonę bei komercializuoti mokslo veiklos rezultatus. Konsorciumas jungia daugiau nei 50 lyderiaujančių verslo, mokslo centrų bei universitetų iš 13 šalių. „Tapę „EIT Food Hub“ KTU sutelkiame žinias ir kompetencijas, susijusias su maisto inovacijomis. KTU yra pripažintas regiono lyderiu maisto tyrimų ir komercializavimo srityse, todėl gauname galimybę plėsti iniciatyvas už universiteto ribų, įtraukiant į veiklą šalį, regioną, kitas valstybes. Pavyzdžiui, Latvija tokio inovacijų centro neturi. Platus konsorciumo tinklas padeda rasti partnerius, investuotojus, rinkas,“ – teigė KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) vadovas Mindaugas Bulota.

 

„Būti tokio pobūdžio centru reiškia apimti visą vertės grandinę: maisto inovacijų centras yra dalis sistemos, kurioje gali rasti visą sau reikalingą paramą – konsultacijas, mokslinius tyrimus, klientus ir investicijas. Jei tam tikra rinka yra įdomi maisto srityje dirbančiam Lietuvos verslininkui, mes padėsime rasti akceleratorių toje rinkoje. Svarbu, kad tai nereikš pačios įmonės iškėlimo iš Lietuvos. Jei Austrijos verslininkui reikia pienininkystės specialisto, padėsime rasti jį Lietuvoje, užtikrinsime kontaktą ir padėsime tolimesniam bendradarbiavimui,“ – sakė KTU NIVC vadovas.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.