Ir po „Brexit“ bendradarbiavimas su Lietuvos universitetais nenutrūks

Nors po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos neišvengsime pokyčių įvairiose bendradarbiavimo srityse, šios šalies ambasadorės Lietuvoje Claire Lawrence teigimu, mokslo ir inovacijų srityje jie neturėtų būti ryškūs. „Esame suinteresuoti likti „Erasmus+“, „Horizontas 2020“ programose. Matome daug galimybių, kur Jungtinė Karalystė galėtų prisidėti. Mūsų susidomėjimas Europa niekur nedings, priešingai – susidomėjimas mokslu Europoje tik auga“, – vizito Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje metu pabrėžė C. Lawrence.

22 JK ambasadorė antra iš kairės KTU nuotr
Jungtinės Karalystės ambasadorė (antra iš kairės) Kauno technologijos universitete. KTU
nuotr.

Pasak jos, Didžioji Britanija yra atvira bendriems moksliniams tyrimams ir su Lietuva turi gerą bendradarbiavimo patirtį. „Yra daugybė sėkmės istorijų. Vien vaikščiodami po KTU matome daug Didžiosios Britanijos universitetų, su kuriais bendradarbiaujate. Matome potencialą plėsti bendradarbiavimą tokiose srityse kaip sveikatos technologijos. Susiduriame su panašiais demografiniai iššūkiais kaip senstanti visuomenė. Tai temos, kurios mus labai domina. Apie tai kalbamės su Šiaurės Baltijos šalimis“, – sako Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje.

 

Jos teigimu, nuolat ieškoma ir naujų bendradarbiavimo formų. Kai kuriose šalyse veikia mokslo ir inovacijų biurai, padedantys plėtoti dvišalius santykius mokslo ir inovacijų srityje. Jungtinės Karalystės ambasadoje Lietuvoje nuo šių metų kovo mėnesio taip pat dirba mokslo ir inovacijų specialistė Baltijos šalims. „Nuolat kontaktuojame su Britanijos universitetais, ieškome sričių, kuriose Lietuvos ir Britanijos universitetams būtų įdomu dirbti drauge“, – teigia C. Lawrence.

Vizito KTU metu Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje susitiko su KTU rektoriumi Eugenijumi Valatka, Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovu Mindaugu Bulota, apsilankė KTU „Santakos“ slėnyje įsikūrusiuose Sintetinės chemijos ir prof. K. Baršausko ultragarso mokslo institutuose. Kalbėdama apie verslo ir mokslo bendradarbiavimo svarbą, ambasadorė pabrėžė, kad kiekviena šalis susiduria su klausimu, kaip mokslui ir verslui dirbti drauge, kad rezultatas tenkintų visas puses: „Svarbu padėti mokslininkams jų atradimus paversti verslo galimybėmis. Apie tai artimiausiu metu norime šnekėtis su Lietuva – ieškoti būdų suvesti mokslą ir verslą inovatyvioms ekonomikoms kurti.“

 

KTU aktyviai bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos universitetais mokslo ir inovacijų srityse. KTU drauge su Notingemo universitetu yra vieninteliai savo šalių atstovai Europos inovatyvių universitetų konsorciume.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.