Apdovanojimai iš Prezidentės rankų

Sausio 14 d. Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Prezidentė pažangiausiems jauniesiems mokslininkams įteikė „Geriausios 2017 m. disertacijos“ apdovanojimus. Konkursą jau dvyliktą kartą organizavo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga. Pagrindinis renginio partneris –Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), rėmėjas – UAB „NEO FINANCE“.

22 3 jaunojo tyrėjo G.Kručaitė ir D.Grybauskaitė Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.
Geriausios disertacijos konkurso laimėtojai Prezidentūroje. Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.

„Geriausios disertacijos apdovanojimai – tai kelias į naują karjeros etapą ir pripažinimą. Tai reikšminga iniciatyva, kuri skatina rengti aukšto lygio mokslinius darbus. Neabejoju, kad šiandien apdovanoti jaunieji mokslininkai gali išaugti į pasaulinio lygio mokslo elitą ir savo pasiekimais garsinti Lietuvą ateityje, kurti pažangias technologijas ir inovacijas“, – mokslo sričių potencialą ir svarbą šaliai išryškino MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Šiais metais ekspertų vertinimams buvo pateiktos 42 disertacijos. 26 iš jų apgintos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio srityse ir 16 – socialinių ir humanitarinių mokslų srityse. Laureatais pripažinti 10 jaunųjų mokslininkų, iš jų „Geriausios 2017 m. disertacijos“ autoriais paskelbti du.

 

Geriausiu fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų disertacijos autore pripažinta Vilniaus universiteto dr. Kristina Daniūnaitė. Disertacijos tema: „Prostatos vėžio diagnostiniai ir prognostiniai DNR metilinimo žymenys“. Mokslinė vadovė – prof. dr. Sonata Jarmalaitė. „Šis apdovanojimas reikšmingas įvertinimas ne tik man, bet ir visai komandai. Tikimės, kad greitai mūsų moksliniai pasiekimai itin pagerins ligos diagnostiką ir padės išsaugoti daugiau ligonių gyvybių“, – pakiliomis emocijomis dalijosi dr. Kristina Daniūnaitė.

Vytauto Didžiojo universiteto atstovės dr. Eglės Aleknevičiūtės disertacija ,,Veiksnių, darančių įtaką vyriausybių obligacijų rinkų sąveikai, vertinimas globalioje aplinkoje” pripažinta geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų srityje. Mokslinė vadovė – prof. habil. dr. Kristina Levišauskaitė.

„Esu labai laiminga ir kartu noriu paneigti mitą, kad disertacijų niekas neskaito. Jas skaito vadovai, recenzentai, bet svarbiausia, kad savo darbą akylai ne kartą skaito pats autorius. Mokslinė disertacija neturi pakeisti pasaulio. Jos užduotis – pakeisti patį ją rašantį žmogų. Toks žmogus ateityje keičia mokslą, savo aplinką ir galiausiai savo šalį. Mes, mokslininkai, turime ką pasakyti ir norime tai daryti. Tad tegul ši diena tampa gražaus dialogo pradžia“, – džiaugėsi dr. Eglė Aleknevičiūtė.

 

Konkurso laureatus ir susirinkusius svečius ceremonijos metu stebino ne vien iškilmingi apdovanojimai. Jie taip pat turėjo progą pasigrožėti urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokio kompozicija mokslo tema, inovatyviu lazerių šou ir hologramų kompozicijomis. „Geriausios disertacijos” projekto tikslas – skatinti doktorantus rengti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.

 

2017 m. Kauno technologijos universitete disertaciją apgynusią Gintarę Kručaitę ir dar devynis 2017-aisiais geriausiomis pripažintų disertacijų autorius apdovanojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jaunoji mokslininkė ne tik susintetino elektroaktyvias medžiagas, kurios pagerina įvairiuose prietaisuose plačiai naudojamų organinių šviestukų charakteristikas, bet ir patentavo jas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Pasak mokslininkės, šiuo metu organiniai puslaidininkiai yra naudojami daugelio pasaulinių kompanijų optoelektroniniuose ir elektroniniuose prietaisuose. Tačiau organinių medžiagų sintezei panaudojus vis kitus chromoforus ir funkcines grupes, gautos efektyvesnės organinės medžiagos, kurias naudojant organiniuose šviestukuose (OLED) pagerėtų prietaisų charakteristikos.

22 3 Jaunojo tyrėjo Prezidentės spaudos tarnybos nuotr.
Dr. Gintarė Kručaitė po apdovanojimo su
Prezidente D. Grybauskaite
Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.