Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimai

Nustatyti pažeidimai nedelsiant taisomi. Vykdomo audito metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija aptiko pavaldžiuose centruose veikiančių viešųjų įstaigų, kurių dalininkais biudžetinės įstaigos negali būti jau nuo 2010 m.Mministerija Vyriausybei teiks nutarimo dėl valstybei nuosavybės teise priklausančių viešųjų įstaigų dalininko teisių atsisakymo projektą. „Atliekant veiklos auditą, paaiškėjo atvejų, kai ministerijai pavaldžios įstaigos yra viešųjų įstaigų dalininkės – vykdo su savo tiesiogine veikla nesusijusias funkcijas. Todėl inicijuojame Vyriausybės nutarimą, kuriuo tokia veikla bus nutraukta“, – sako ministras Algirdas Monkevičius.

 

Įgyvendinant Vyriausybės, nutarimą Lietuvos vaikų ir jaunimo centras turės atsisakyti dalininko teisių viešojoje įstaigoje ,,Jaunimo slėnis“, Ugdymo plėtotės centras – viešojoje įstaigoje ,,Vaiko labui“, o Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras – VšĮ Panevėžio mechatronikos centre. Šiose trijose viešosiose įstaigose šiuo metu minėti centrai įgyvendina valstybės, kaip dalininkės, turtines ir neturtines teises.

Kaip numato Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymas ir kiti teisės aktai, valstybei nuosavybės teise priklausančios įstaigų dalininko teisės bus parduotos viešajame aukcione, o gautos pajamos – pervestos į valstybės biudžetą.

Ministro patarėjas ryšiams su visuomene. Vasario 26 d. švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus patarėjo ryšiams su visuomene pareigas pradėjo eiti Kęstutis Butvydas. Jis koordinuoja visuomenės ir žiniasklaidos informavimą apie ministerijos vykdomą politiką, komunikaciją su tikslinėmis grupėmis ir socialiniais partneriais, organizuos ministro veiklos viešinimą.

 

29-erių K. Butvydas nuo 2017 m. vasario dirbo Vyriausybės kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriuje. Iki tol jis ėjo Klaipėdos apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene pareigas, 2012–2015 m. buvo Klaipėdos miesto apylinkės teismo atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene. K. Butvydas yra baigęs komunikacijos ir informacijos (žurnalistikos) bakalauro studijas Klaipėdos universitete, 2018 m. Vilniaus universitete įgijo teisės magistro laipsnį.

 

Sporto projektų finansavimas. Šiemet lėšos sporto projektams didėja daugiau nei dvigubai. Didžiausias dėmesys, finansuojant sporto projektus, bus skiriamas visuomenės fiziniam aktyvumui, specialus akcentas – neįgaliųjų sportui. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino kvietimus teikti paraiškas Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamiems sporto projektams. Šiais metais Sporto rėmimo fondo lėšos siekia 13,6 mln. eurų. Jos bus paskirstytos didžiausią dalį – 50 proc. (6,6 mln. eurų) – numatant visuomenės fizinio aktyvumo skatinimui. 20 proc. lėšų (2,6 mln. eurų) numatyta sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimui, 15 proc. (2 mln. eurų) – sporto renginių organizavimui, 10 proc. (1,3 mln. eurų) – sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui, 5 proc. (659 tūkst. eurų) – kvalifikacijos tobulinimui. Ne mažiau kaip 10 proc. (1,3 mln. eurų) pagal proporcijas skirstomų fondo lėšų numatyta neįgaliųjų sporto projektams.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino kvietimų sąlygas Sporto rėmimo fondo lėšoms gauti. Juridiniai asmenys kviečiami teikti paraiškas projektams, susijusiems su fizinio aktyvumo skatinimu, sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimu, sporto renginių organizavimu, kvalifikacijos tobulinimu. Paraiškas šiems Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos administruojamiems sporto projektams bus galima teikti iki 2019 m. kovo 26 d. Sporto rėmimo fondo lėšos skiriamos įgyvendinti sporto projektams, susijusiems su 5 veiklomis: 1) fizinio aktyvumo skatinimu; 2) sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimu; 3) sporto renginių organizavimu; 4) kvalifikacijos tobulinimu; 5) esamų sporto bazių plėtra, priežiūra ir remontu.

 

Jungiamos profesinio mokymo įstaigos. Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui sujungti dvi profesinio mokymo įstaigas – Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrą ir Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklą – į profesinio mokymo centrą „Žirmūnai“. Jų sujungimas leis racionaliau naudoti materialinius ir finansinius išteklius. Abi profesinio mokymo įstaigos veikia viename pastate ir siūlo panašaus profilio mokymo programų paketus. Po sujungimo šiuo metu dviejų atskirų profesinio mokymo įstaigų vykdomos turizmo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų programos bus sutelktos vienoje profesinio mokymo įstaigoje.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 67 Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžios profesinio mokymo įstaigos, iš jų 10 yra Vilniaus mieste.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.