Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimai

Užsienyje mokslus baigusiems ir norintiems į Lietuvą grįžti mokslininkams – specialūs verslo grantai. Prasideda nauja verslo iniciatyva – finansiškai skatinti užsienyje doktorantūrą baigusius lietuvius, norinčius grįžti ir dirbti Lietuvos universitetuose. Mariaus Jakulio Jason įkurtas „MJJ fondas“ skelbia specialių grantų konkursą. Iniciatyvos tikslas – padėti Lietuvai konkuruoti dėl geriausių protų su užsienio universitetais.

„Labai svarbu į atsinaujinusius Lietuvos mokslo centrus pritraukti gabius mūsų mokslininkus, doktorantūrą baigusius pasauliniuose mokslo centruose. Džiugu, kad į protų sugrąžinimo iniciatyvą įsitraukia ir globalus Lietuvos verslas. Mūsų visų bendras tikslas – sumani ir klestinti, inovatyvi Lietuva“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Iš užsienio į Lietuvą parvykti dirbti norintiems akademikams „MJJ fondas“ siūlo trejus metus mokėti atlyginimo priedą.Mariaus Jakulio Jason fondo tikslas – teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, norintiems prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo. Fondo lėšos skiriamos trims kryptims: verslo, žinių ir mokslo. Šioms programoms per metus bus skiriama 10 proc. fondo vertės, kuri šiuo metu siekia 3,5 mln. eurų. Daugiau informacijos: http://mjjfondas.lt.

 

Į profesinio mokymo įstaigas numatoma priimti per 20 tūkst. pirmakursių. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino preliminarius 2019 m. priėmimo į profesinio mokymo įstaigas skaičius. „Priėmimą į profesines mokyklas orientuojame į inžinerinę pramonę ir kitas darbo rinkai reikalingas specialybes – tai, ko reikia šiuolaikinei Lietuvai. Labai svarbu didinti profesinio mokymo patrauklumą ir bendradarbiavimą su pramone, stiprinti profesinį orientavimą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

2019 m. į profesinio mokymo įstaigas planuojama priimti 20 190 moksleivių. Daugiausiai planuojama priimti į apdirbamąją gamybą – 4848, didmeninę ir mažmeninę prekybą, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontą – 3533, transportą ir saugojimą – 2693, statybą – 2024. Planuojamas 2019 m. priimamų mokinių skaičius nustatytas pagal profesinio mokymo absolventų poreikio prognozę 2018–2020 metams, darbdavių ir socialinių partnerių siūlymus.

 

Patvirtinti 2019 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas skaičiai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė patvirtino preliminarius 2019 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas skaičius. Numatoma, kad 2019 m. valstybės lėšomis į aukštąsias mokyklas bus priimta 13 tūkst. pirmakursių: iš jų 7,7 tūkst. – į universitetus, 5,3 tūkst. – į kolegijas. Tai dešimtadaliu daugiau, nei buvo priimta pernai.

Matematikos, informatikos, fizinių, inžinerijos ir technologijos mokslų studijoms universitetuose ir kolegijose skiriama 5555 valstybės finansuojamos vietos, verslo ir viešajai vadybai – 1665, sveikatos mokslams – 1358, socialiniams mokslams – 1285, humanitariniams mokslams – 1080, menams – 637, ugdymo mokslams – 465, veterinarijos ir žemės ūkio mokslams – 414, gyvybės mokslams – 262, teisei – 225, sportui – 75 valstybės finansuojamos studijų vietos. Magistrantūros studijoms skiriamos 3772 studijų vietos, pedagogų profesinėms studijoms – 185, doktorantūros studijoms – 475, rezidentūrai – 391 studijų vieta.

 

Planuojant priėmimą į valstybės finansuojamas vietas, atsižvelgiama į šalies ūkio poreikius, absolventų įsidarbinimo rodiklius, socialinių partnerių, darbdavių siūlymus. Šių metų priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose planas rengiamas atsižvelgiant į tai, kiek 2018 m. suplanuotų vietų buvo užpildyta. 2018 m. į aukštąsias mokyklas priimta 11,7 tūkst. pirmakursių: 6,9 tūkst. – universitetuose ir 4,8 tūkst. – kolegijose.

 

Paskirta nauja viceministrė. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pradeda darbą nauja viceministrė Kornelija Tiesnesytė, kuruojanti sporto sritį. Iki šiol ji dirbo vyresniąja patarėja Kūno kultūros ir sporto departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kur nuo 2018 m. atliko generalinio direktoriaus funkcijas. Prieš tai dirbo šio departamento Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėja. Yra dirbusi įvairiose sporto srities ekspertų grupėse. Naujoji viceministrė Vilniaus universitete yra įgijusi sociologijos bakalauro, taip pat teisės bakalauro ir magistro laipsnius. Parengta pagal ministerijos Komunikacijos skyriaus pranešimus

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.