Europos aukštojo mokslo institucijų asociacijos taryboje – Lietuvos kolegijų atstovė

Daugiau nei 600 aukštųjų mokyklų Europoje ir už jos ribų vienijančioje Europos aukštojo mokslo institucijų asociacijos (angl. European Association of Institutions in Higher Education, EURASHE) organizacijoje, kurios narė yra ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK), Lietuva po pertraukos vėl turės savo atstovę organizacijos taryboje.

22 19 Nijolė Zinkevičienė 1 g
Dr. Nijolė Zinkevičienė – Lietuvos atstovė 2019 m. spalio 29 d. pranešimą
Europos aukštojo mokslo institucijų
asociacijos taryboje

Ja tapo LKDK deleguota Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir partnerystei dr. Nijolė Zinkevičienė. Daugiau kaip keturiasdešimt skirtingų šalių organizacijas vienijančioje asociacijoje Lietuva turės savo atstovą iš devynių narių susidedančioje taryboje.

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos iškelta kandidatė dr. Nijolė Zinkevičienė, kuri pristatė savo įžvalgas apie EURASHE organizacijos viziją ir ryškia persvara įveikė konkurentus iš Austrijos ir Serbijos, buvo išrinkta į EURASHE tarybą. Pristatydama savo siūlymus, dr. N. Zinkevičienė pabrėžė būtinybę šiai organizacijai tapti lydere neseniai susikūrusioje UAS4EUROPE jungtinėje iniciatyvoje, kurioje palaikomas nuolatinis dialogas ir diskusija su Europos Komisija taikomųjų mokslų universitetų sektoriaus svarbos ir žinomumo didinimo klausimais. Asociacija telkia savo narius bendriems tarptautiniams projektams, tokiems, kaip, pavyzdžiui, jungimasis į Europos universitetų aljansus. Taip pat ši organizacija skatina profesinio aukštojo mokslo institucijų ryšius su verslo pasauliu ir viešuoju sektoriumi per taikomuosius mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, rūpinasi studijų ir taikomųjų mokslinių tyrimų kokybe.

 

„Vienas iš mano siūlymų – inicijuoti EURASHE ir šalių švietimo ministrų dialogą svarbiais sektoriaus vystymosi klausimais. Tai ypač aktualu Lietuvai, nes į kolegijų vykdomą taikomųjų mokslo tyrimų veiklą pas mus vis dar žiūrima su tam tikru nepasitikėjimu. Akcentavau, kad EURASHE mastu reikia parengti profesinio aukštojo mokslo didaktikos studiją. Mokymas ir mokymasis mūsų sektoriuje yra orientuotas į profesinių įgūdžių įgijimą, todėl studijų procesas glaudžiai susijęs su būsimąja darbo vieta ir absolvento išsilavinimu. Pažengusiose šalyse yra išplėtoti specialūs tokio mokymo ir mokymosi metodai. Savaime suprantama, kad ir vertinimas šiame kontekste yra visiškai kitoks. Šiandien tokios išsamios mokslinės studijos Europos mastu dar nėra, bet jos labai reikia“, – savo veiklos viziją pristato LKDK atstovė.

Dr. N. Zinkevičienės nuomone, užimta pozicija ir labiau atstovaujamas mūsų šalies kolegijų sektorius leis plėsti tarptautinės partnerystės ryšius, aktyviau įsitraukti į Europoje vystomas profesinio aukštojo mokslo iniciatyvas, tyrimų ir inovacijų programas bei tarptautinius projektus. „Esu vienintelė Baltijos šalių atstovė EURASHE Taryboje. Strategiškai tai svarbu ne tik Lietuvos kolegijų sektoriui, bet ir švietimo politikos formuotojams. Dirbsiu atsakingai, LKDK kontekste bendradarbiausiu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokslo taryba ir kitomis institucijomis. Norisi tikėtis, kad joms tai bus įdomu“, – sako naujoji EURASHE Tarybos narė.

 

Dr. Nijolė Zinkevičienė 2007 m. apgynė socialinių mokslų krypties disertaciją Kauno technologijos universitete ir įgijo daktaro mokslinį laipsnį. Šiuo metu ji dirba Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir partnerystei ir vadovauja LKDK taikomosios mokslinės veiklos komitetui. Šešerius metus dr. N. Zinkevičienė priklausė nacionalinei Bolonijos ekspertų grupei, buvo SKVC institucinio išorinio vertinimo komisijos bei ŠMPF tarptautinių studijų komisijos nare. Parengta pagal Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos 2019 m. spalio 29 d. pranešimą

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.