Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimai

Kiekvienam pedagogui – 100 eurų poilsio dotacija. Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui iš Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatytų lėšų skirti po 100 eurų pedagogų – nuo darželio auklėtojų iki aukštųjų mokyklų dėstytojų – poilsiui kompensuoti. „Pandemijos sąlygomis pedagogai atlieka didžiulį papildomą darbą ir patiria didelę įtampą. Tad labai svarbu, kad jie turėtų galimybę kokybiškai pailsėti. Neišskiriame nė vieno, nes visų jų darbas reikalauja atsakingų pastangų. Nuo to tiesiogiai priklauso ir mokinių gerovė bei sėkmė“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

 

Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatyta pedagogų poilsiui skirti 6,3 mln. eurų. Turizmo paslaugų teikėjams bus kompensuojamos 100 eurų išlaidos kiekvienam pedagoginiam darbuotojui už Lietuvoje suteiktas turizmo paslaugas. Pedagogų poilsis bus kompensuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatyta tvarka.

Švietimo įstaigose pagrindines pareigas eina 62,9 tūkst. pedagoginių darbuotojų: ikimokyklinio ugdymo mokyklose – 12,5 tūkst., bendrojo ugdymo mokyklose – 34,5 tūkst., neformaliojo vaikų švietimo mokyklose ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklose – 4,5 tūkst., profesinio mokymo įstaigose – 3,1 tūkst., kolegijose – 1,4 tūkst., universitetuose – 6,3 tūkst., savivaldybių švietimo pagalbos įstaigose – apie 0,6 tūkst.

 

Lietuva ir Lenkija atnaujino susitarimą dėl aukštojo mokslo. Vyriausybė patvirtino Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių susitarimą dėl dokumentų, suteikiančių teisę į aukštąjį mokslą, taip pat dėl dalinių studijų, kvalifikacinių laipsnių bei mokslo ir meno laipsnių tarpusavio pripažinimo. Susitarimu atnaujinama 2005 metais Vilniuje pasirašyta sutartis, kadangi nuo jos pasirašymo pasikeitė abiejų šalių aukštojo mokslo sistemos, teikiamos kvalifikacijos.

 

Nuo sutarties pasirašymo Lietuvoje, Studijų kokybės vertinimo centre, kvalifikacijos buvo pripažintos daugiau nei tūkstančiui į Lietuvą tęsti studijų ar dirbti atvykusių asmenų. Atnaujintame susitarime patikslintos formuluotės, įtraukta informacija apie Lietuvoje akademinį pripažinimą atliekančias institucijas, kadangi nuo 2012 m. Lietuvoje akademinį pripažinimą atlieka ne tik Studijų kokybės vertinimo centras, bet ir dešimt ministerijos leidimą gavusių aukštųjų mokyklų. Taip pat peržiūrėtas šalyse teikiamų kvalifikacijų ir kvalifikacijas liudijančių dokumentų sąrašas, kvalifikacijų atitikmenys.

Lietuvai ypač svarbu, kad naujame susitarime numatytas Lietuvoje teikiamo profesinio bakalauro kvalifikacijos pripažinimas. Ši kvalifikacija Lietuvoje pradėta teikti tik nuo 2006 metų. Susitarime taip pat numatytos lankstesnės šio dokumento atnaujinimo ir papildymo sąlygos. Susitarimas sudarytas dešimties metų laikotarpiui ir gali būti automatiškai pratęstas.

 

Nauja neformaliojo suaugusiųjų švietimo taryba. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija į pirmąjį posėdį sukvietė naują Lietuvos neformaliojo suaugusiųjų švietimo tarybą. Tarybos veikla atnaujinta siekiant, kad į suaugusiųjų švietimo sistemos plėtrą ir tobulinimą aktyviai įsitrauktų socialiniai partneriai. „Tarybos darbas bus tiesiogiai susijęs su mūsų ministerijos siekiu – skatinti mokymosi visą gyvenimą paslaugų plėtrą, gerinti jų kokybę, didinti besimokančiųjų visą gyvenimą skaičių“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Ministro įsakymu patvirtintos tarybos sudėtį sudaro 15 narių, kuriuos delegavo valstybės ir savivaldybių institucijos, verslo savivaldos ir darbdavių organizacijos, darbuotojų interesams atstovaujančios organizacijos, asociacija, atstovaujanti suaugusiųjų švietimui. Tarybos pirmininke išrinkta Nora Pileičikienė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė, pirmininko pavaduotoja tapo Agnė Kudarauskienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento ekspertė.

Tarybos posėdyje svarstytas Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo naujos redakcijos projektas, aptartos kitos plėtros kryptys. Lietuvos neformaliojo suaugusiųjų švietimo taryba teiks siūlymus dėl suaugusiųjų švietimo strateginių tikslų ir plėtros, skatins valstybės, savivaldybių institucijų, darbdavių bei darbuotojų interesams atstovaujančių organizacijų bendradarbiauti sprendžiant suaugusiųjų švietimo problemas ir tobulinimo klausimus. Parengta pagal ministerijos Komunikacijos skyriaus pranešimus

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.