COVID-19 pandemija: kokie evoliuciniai procesai vyksta?

Prof. Andrejus Spiridonovas apie COVID-19: mes žaidžiame prieš patį efektyviausią superkompiuterį Visatoje

ateitis3Žmonija sugeba nusileisti Mėnulyje, skraidinti robotus į Marsą, bet kažkodėl vieno mažo viruso nenugali jau visus metus. VU paleontologas prof. dr. Andrejus Spiridonovas sako, kad nuleisti robotą Marse daug lengviau, nei įveikti pandemiją: „Šios ligos – evoliucinis procesas, mes žaidžiame prieš, galima sakyt, velnią. Duodame žingsnį, bet esmė ta, kad tas mūsų priešininkas irgi mokosi iš mūsų ir gali turėti begalę kartų žingsnių“.

 

Turbūt dauguma tikimės, kad vieną dieną virusą pavyks visiškai išnaikinti ir gyvenimas grįš į senas vėžes. Vis tik mokslininkai tokių vilčių neturi: „Jau dabar yra ganėtinai saugu sakyti, kad tas virusas lieka su mumis iki žmonijos pabaigos“, – sako evoliucinis biologas dr. Gytis Dudas. Mokslininkų teigimu, vienintelis būdas saugiai grįžti į normalų gyvenimą – skiepytis ir įgyti kolektyvinį imunitetą. Tačiau kuo ilgiau vyks žmonių vakcinacija, tuo daugiau laiko suteiksime virusui evoliucionuoti – vystytis ir tobulėti.

 

 

Daugiau apie pandemijos ateitį – laidos „Mokslo sriuba“ įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais per LRT Plius bei www.mokslosriuba.lt.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.