Europiečiai nebeturi teisės į savo valstybes, kalbą, kultūrą, savo šeimą ar tikėjimą?

Paskutiniame savo tinklaraščio „Samizdat“ („Samizdat“ buvo vadinama savarankiškai leista spauda, kurią sovietiniais laikais draudė komunistai – red. past.) straipsnyje Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas gynė Vengrijos konstitucinio teismo sprendimą, įgalinantį pareigūnus stabdyti nelegalią migraciją prie Vengrijos sienų. Pernai Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) aiškino, kad migrantų laikymas improvizuotose stovyklose yra neteisėtas ir pažeidžia migrantų teises. Šis teismas taip pažymėjo, kad valstybės privalo suteikti prieglobstį ir pabėgėlio statusą sulig kiekvienu, nors ir neteisėtu valstybės sienos kirtimu, uždraudžiant migrantų išstūmimą iš šalies.

 

V. Orbanas pabrėžė, kad ESTT sprendimas reiškia, kad Vengrija turi priimti visus migrantus, kurie bandė kirsti valstybės sieną nelegaliai. „Tai visiškai prieštarauja mūsų įstatymams, dėl šios priežasties vyriausybė kreipėsi į Vengrijos konstitucinį teismą, kuris išaiškino, kad:

1. Vengrijos vyriausybė privalo ginti šalies Konstituciją, net jei tai prieštarauja Europos Sąjungos (ES) teisei.

2. Jei ES ir Vengrijos kompetencijos kažkurioje srityje susiduria, dubliuojasi arba yra neefektyvios, visišką kontrolę perima Vengrijos institucijos.

3. Nustatant santykį tarp migracijos ir žmogiškojo orumo, būtina atsižvelgti ne tik į migrantų, bet ir į Vengrijos žmonių poreikius.“

 

Viktoras Orbanas tokį teismo sprendimą pavadino „istorinės svarbos“. „Šiandien mums bandoma pasakyti, kad yra tik tokie individai, kurie neturi jokių savybių ir gali bet kur gyventi, kalbėti bet kokia kalba, melstis bet kam. Tradicinės bendruomenės tapo absoliučiai neginamos. Ne tik progresyvi politika, bet ir teisė šiandien yra prieš jas. Europiečiai nebeturi teisės nuspręsti, su kuo ir kaip jie nori gyventi savo pačių valstybėse. Net jei masinė migracija veda prie tradicinių nacionalinių bendruomenių erozijos ir išnykimo. Europiečiai nebeturi teisės į savo valstybes, kalbą, kultūrą, savo šeimą ar tikėjimą“, – rašė premjeras.

 

Vengrijos konstitucinis teismas užėmė kitokią poziciją. Ji atkuria žmogaus teisių sistemą ir pastato ją vėl ant kojų. Šis sprendimas patvirtina, kad vengrų valstybė turi pareigą apsaugoti savo piliečių identitetą, net jei tam prieštarauja europinė teisė. „Tradicinė socialinė šalies tvarka negali keistis be demokratinio ir visuotinio pritarimo. Namai yra tik ten, kur tavo teisės yra apginamos. Anot Vengrijos konstitucinio teismo, vengrai turi teisę į identitetą, kalbą, kultūrą ir savo šalį“, – savo straipsnyje „Samizdat“ reziumavo Vengrijos vadovas. Šaltinis: Remix News

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.