Kaip profanuojamas mokslas ir kvailinami žmonės

Nors tvyro V. Putino pradėto karo įtampa, pakalbėkime apie kitą aktualiją – ryšius su visuomene – informacijos valdymą ir platinimą, siekiant paveikti visuomenę.

16 Jonas Grigas portetine
Prof.  Jonas Grigas

Besivystant mokslui apie visuomenės protų kontrolę, RSV įmonės sukūrė taisykles: oponentų dehumanizavimas, kabinėjant gėdingas etiketes ir apibūdinant juos negerais žodžiais; kalbėti tik apie puikias perspektyvas, vartojant emociškai pozityvius žodžius. Kai reikia kažką nuslėpti, švaistomasi pseudomoksliška lotyniška terminologija. Kuriant teigiamą įvaizdį, būtina užsitikrinti įžymybių, Bažnyčios, sportininkų ir žmonių iš 7-osios gatvės paramą; vengti moralinių aspektų; žodį „moralė“ pakeisti žodžiu „etika“.

Tai dezinformacijos industrijos triukai. Jie matomi, žiūrint komercinės TV laidas, kurias profesionaliai veda aukščiausios klasės sukčiai. Žmones kvailinantys RSV „specialistai“ – visokie nuomonės formuotojai (influenceriai) net didžiuojasi savo profesija.

 

Mokslas RSV tarnyboje

RSV įmonės naudojasi žymių mokslininkų vardais. Neretai patys laikraščių ir TV laidų redaktoriai apsimeta, kad jiems nežinoma, kad jų laida – tai RSV akcija. Mokslas ir mokslininkai kompromituojami ir keliamas žmonių nepasitikėjimas mokslu. Nesuprantu, kodėl mokslininkai tyli.

Pateiksiu keletą mokslo kompromitavimo pavyzdžių. 1922 m. „General Motors“ atrado, kad, pridėjus švino į benziną, galima iš degalų išspausti daugiau galios. Kai kilo įtarimų dėl kenksmingumo sveikatai, korporacija gerai užmokėjo JAV „Rūdos gavybos biurui“, kad tie paskelbtų melagingą tyrimų ataskaitą, jog „švinas – visiškai nekenksmingas“. Niujorko Sloan Kateringo onkologijos centro įkūrėjas Čarlzas Kateringas buvo vienas iš „General Motors“ direktorių. Šis Onkologijos centras skelbė „mokslinius“ straipsnius, tvirtinančius, kad švinas – tai natūrali, žmogaus organizme sutinkama medžiaga ir žmogaus organizmas jį pašalina.

Daugybę metų šis Onkologijos centras kliudė objektyviems tyrimams. Šios mafijos dėka 60 metų žmonės kvėpavo švinu ir sirgo plaučių vėžiu. Onkologijos centras, kurio pareiga – gydyti žmones, juos žudė. Milijonai žmonių mirė dėl šios aferos. Viską nurašė į pažangos nuostolius. Niekas neatlieka tyrimų, kurie kertasi su materialine nauda. Žmonių sveikata netapo pagrindu verslo finansuojamiems moksliniams tyrimams. Į atmosferą buvo išmesta ir žmonių plaučių sugerta 30 milijonų tonų švino.

 

XX amžiaus pradžioje buvo panaši istorija su visuotiniu rentgeno naudojimu be jokios apsaugos nuo apšvitinimo. Dešimtmečius bendrovių, kurios užkariavo rentgeno aparatų rinką, ligonių ir personalo sveikata nedomino. Svarbiausia buvo pelnas. Niekas nežino, kiek milijonų medicinos darbuotojų, rentgenotechnikų, rentgenologų, chirurgų mirė nuo rentgeno spindulių. Tik tada, kai medikai pradėjo virsti iš kojų it musės, pradėta taikyti saugumo taisykles. O žmonių pražuvo gerokai daugiau, nei buvo išgelbėta tais aparatais. Ar manote, kad kas nors tai tyrė? Visa tai buvo užgniaužta. Viskas, kas dirba pasipelnymo labui, – važiuoja, o kas pasipelnymui trukdo – pašalinama. Panaši istorija kartojosi su asbestu ir šiferiu, pesticidais, DDT milteliais, kurie pražudė daugybę žmonių, su genetiškai modifikuotais organizmais. Ar kas nors tyrė ilgalaikes šių „išradimų“ pasekmes? Ne.

 

Šiuo metu mokslininkai labai sunerimę dėl spartaus nejonizuojančios elektromagnetinės taršos didėjimo, kurį labiausiai kelia mobilieji ryšiai, ypač dabar diegiamas 5G ryšys. Ši technologija pripažinta pavojingiausia kada nors išrasta technologija. Nejonizuojanti mobiliųjų ryšių spinduliuotė sukelia daugelį ligų: pažeidžia mūsų kraujo ir smegenų barjerą, kuris neleidžia bakterijoms, virusams ir toksinėms cheminėms medžiagoms patekti į mūsų smegenų audinį, kuris neleidžia mums patirti insulto. Ji sukelia atminties praradimą, sunkumą susikaupti, nerimą, depresiją, miego sutrikimus, lėtina gebėjimą virškinti cukrų, riebalus ir baltymus, sukelia nutukimą. Ji sukelia diabetą, širdies ligas ir vėžį. Tačiau telekomunikacijų bendrovės, gaudamos milijardinius pelnus pasaulyje, tai neigia. Ir Lietuvoje jos papirkinėja žiniasklaidos priemones, žurnalistus ir net kai kuriuos tos srities neišmanančius mokslininkus, kad paneigtų mokslinių tyrimų rezultatus. O tie rezultatai paskelbti maždaug 30 000 mokslinių straipsnių. Gėda dėl tokių mokslininkų, profanuojančių mokslą.

 

Šiukšlinis mokslas

JAV advokatas Peteris Huberis, mažai išmanęs apie mokslą, parašė knygą „Galilėjaus kerštas“ (Galileo’s Revenge, 1993), kurioje mokslu vadino tik tą mokslą, kuris stumia į priekį technologijas, o visa kita, anot jo, – šiukšlinis mokslas. Tačiau tikras mokslas kuria žinias, ieško tiesos, o ne pinigų. Tikri mokslininkai suformuluoja hipotezę, daro prielaidas, renka duomenis, atlieka eksperimentus, patvirtina arba atmeta hipotezes. Ne nauda ir pelnas yra fundamentalaus mokslinio tyrimo atskaitos taškas.

Tačiau pasaulis pasikeitė. Dabar mokslas dirba kitaip: iškeliama hipotezė, kaip galima susižerti daugiau pinigų; apskaičiuojama, kiek reikėtų investuoti, kad verslas įsisuktų; jeigu pelnas nusimato nemažas, verslas įsukamas, neatsižvelgiant į moralę, žmonių sveikatą ir etiką. Šiandien daug mokslinių tyrimų, ypač taikomieji, yra pinigai ir pelnas. Nepriklausomai nuo žalos, kurią gali padaryti žmonėms. Tokią situaciją sukūrė šiuolaikinė visuomenė, kurioje viskas sukasi apie pelnus. Bostono universiteto mokslininkas Deividas Ozonofas pareiškė, kad mokslinės idėjos turi būti „patikimai remiamos ir kultivuojamos, vardan augimo ir klestėjimo“. Jis turi galvoje idėjas, kaip susižerti pinigus ir vadina jas mokslinėmis. Kiek puikių idėjų pražuvo, nes jos nežadėjo pelno?

 

P. Huberio ir D. Ozonofo tipo mokslą plėtoja korporacijos ir jų RSV institutai. Jų tyrimai plėtojami su tikslu – „pelnas bet kokia kaina“. Tai ypač būdinga farmacijos bendrovėms. Jeigu farmacijos bendrovė pradeda tyrimus, kad įrodytų savo vaisto naudą, o gauna priešingą rezultatą, tyrimo finansavimą nutraukia, tačiau vis tiek stengiasi įbrukti vaistą žmonėms. O juk bet kuris vaistas yra cheminė, svetima organizmui medžiaga – nuodai. Farmacijos bendroves domina tik pelnas, ne žmogaus rytojus.

Tyrimai virto preke: jeigu jie nežada pelno, tai ir nevykdomi. Tikrasis mokslas buvo sunaikintas. Faktai tiesiog stulbina, su kokiu banditišku įkarščiu korporacinė RSV priešinasi moksliniams tyrimams, kurie nukreipti saugoti žmonių sveikatą ar aplinkos švarą. Tikrojo mokslo rezultatus, tikras žinias jie vadina „sąmokslo teorijomis“. Apsišaukėliai pseudomokslininkai priklauso dilerių ir maklerių sluoksniams. Visi šiuolaikinės visuomenės gyvenimo aspektai iškeisti į pinigus. Ignoruojama sveikata, švari gamta ir pati žmogaus garbė bei sąžinė.

 

Ekspertų nuomonių miražas

„Išspausdink arba žūk“ – toks šiuolaikinio mokslininko šūkis. Jis reiškia, kad, jeigu nori gauti pinigų moksliniams tyrimams, privalai išspausdinti straipsnių solidžiame moksliniame žurnale. „Solidūs“ pseudomoksliniai medicinos žurnalai yra ne kas kita, kaip stori reklaminiai parduodamų preparatų ir instrumentų prospektai. Medicinos mokslas bene labiausiai susikompromitavo. Žurnalai tapo priklausomi nuo korporacijų, kurių reklamos užima daug žurnalų turinio. Ar mokės farmacijos kompanija žurnalui, kuris spausdina neigiamus straipsnius apie jos preparatus? Žinoma, kad ne.

Kita problema – interesų konfliktas. Formaliai reikalaujama, kad visi straipsnio autoriaus ryšiai su verslu būtų paskelbti. Tačiau praktikoje to niekas nedaro. 1997 metais buvo ištirti 142 medicininiai žurnalai ir nė viename iš jų niekas neatskleidė savo ryšių. 1998 metais „Naujosios Anglijos medicinos žurnalo“ atliktas tyrimas parodė, kad 96 proc. recenzuotų straipsnių autoriai turėjo finansinių ryšių su bendrovėmis, kurių vaistus reklamavo. Ar kas nors pasiskelbė, kad yra nupirktas rašeiva? Visi buvo „sąžiningi mokslininkai“.

 

Egzistuoja ir tiesioginiai papirkinėjimai. Farmacijos kompanija gali duoti moksliniam žurnalui 100 tūkst. dolerių, kad jis išspausdintų palankų straipsnį. 1997 metais prestižinis „Naujosios Anglijos medicinos žurnalas“ pasekė tiktai vieną rašeivą ir sukčių – gydytoją Sluckį, kuris per septynerius metus paskelbė 137 straipsnius. Paaiškėjo, kad 60 straipsnių buvo apgaulė, mokslinių rezultatų falsifikavimas, o likusieji – panašūs.

Ką skelbia tokie gydytojai? Dažnai – pranešimus apie išlaužtus iš piršto statistinius duomenis. Kartą paskelbtą falsifikaciją cituoja kiti autoriai ir melui išdygsta ilgos kojos. Melas ir apgaulė – dažna šiuolaikinių mokslinių tyrimų norma. Visa tai nuvedė į tai, kad didelė dalis straipsnių moksliniuose žurnaluose yra falsifikacijos. „Amerikos medicinos asociacijos žurnalas“, kuris turėtų ginti piliečių sveikatą, ištisus 50 metų reklamavo tabako gaminius ir propagavo naudingą jų poveikį žmonių sveikatai. Todėl nenuostabu, kad dabar dalis žmonių abejoja COVID-19 vakcinų ilgalaikėmis pasekmėmis, nepasitiki farmacijos bendrovėmis, susižeriančiomis milijardinius pelnus.

 

Žmogbeždžionių planeta

Sulig kiekvienais metais žmonės vis labiau kvailinami. Pakanka pasižiūrėti, kokius prezidentus mes renkame. Gramatinės klaidos tapo kone norma TV ir netgi reklamoje. Mokyklas baigia daug neraštingų. Balai, kuriuos reikia surinkti, kad išlaikytum egzaminą, kiekvienais metais vis mažinami, kad būtų nuslėptas akivaizdus faktas, jog absolventai kasmet darosi vis bukesni. Daug vaikų turi psichinių problemų.

Dėmesio stoka Amerikoje laikoma psichiatrine liga. Nuo dėmesio sutrikimų „gydoma“ psichotropiniais preparatais. Dalis šių vaikų vėliau tampa narkomanais. Manote, mokslas vykdo šioje srityje kokius nors tyrimus? Ne. 1988 metais paskelbtas dokumentas, kad 3,7 proc. psichotropiniais preparatais „gydomų“ vaikų mėgino nusižudyti. Kiekvienais metais. Jūs skaitėte kur nors apie tai spaudoje? Ne. Nes tai reikštų gydytojų ir propagandistų savižudybę. Kodėl nekelia balso eiliniai gydytojai? Todėl, kad eilinio gydytojo pajamos priklauso nuo jo išrašomų preparatų. O spauda mafija vadina banditus, kurių aukų skaičius – tik keletas žmonių.

 

Gyvename tik vieną gyvenimą. Ar verta jį švaistyti, kad mūsų dvasines vertybes, moralę ir protus formuotų tie, kurie užvaldė masinės informacijos priemones. Egzistuoja daugybė kritinių problemų ir, jeigu į jas įpainioti pinigai, jūs niekada negausite teisingo atsakymo. Brukama į smegenis viena ydinga ideologija ir, kaip Rusijoje, kuriami zombiai. Tikroji informacija slūgso kur kas giliau, nei šioje „žiniasklaidoje“. Tikras žinias ir įvairių nuomonių raišką galite rasti tik svetainėje Pozicija.org.

Dėl tokio pinigų valdomos žiniasklaidos ir RSV elgesio žmonija atsidūrė ant moralinės bedugnės krašto. Masinės informacijos ir RSV priemonės tapo žmonijos žūties anesteziologais – jos paprasčiausiai duoda narkozę ir užmigdo žmonių budrumą. Žmonija miršta nuo savo pačios „civilizacijos“ produktų. Žmonės iš RSV, sukūrę mums tokį gyvenimėlį, vadinamą „civilizacija“, patys lobsta iš mūsų sveikatos ir mūsų apgaudinėjimo. Tik kai išdžius paskutinis medis, bus užnuodyta paskutinė upė ir sugauta paskutinė žuvis, jie supras, kad negali pasisotinti pinigais.

 

Prof. Jonas Grigas

 

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.