Surasti tiesą: pagalbiniai istorijos mokslai falsifikatų tyrime

Surasti tiesą: pagalbiniai istorijos mokslai falsifikatų tyrime (2022). Straipsnių rinkinys. Sudarytoja Rūta Čapaitė. Lietuvos istorijos institutas, 416 p.

39 Naujos knygos Surasti tiesą viršelisRugsėjo 29 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje įvyko knygos „Surasti tiesą: pagalbiniai istorijos mokslai falsifikatų tyrime“ sutiktuvės.

Klastočių buvo visais laikais. Klastočių iniciatoriai ir jų siekiai, kaip ir klastojimo objektai (tiek materialūs, tiek nematerialūs), buvo labai įvairūs. Skirtingi buvo ir klastotojai, tiek kalbant apie jų visuomeninį statusą, tiek apie meistriškumą. Falsifikatų kokybė buvo labai įvairi. Kai kurie labai aukštos kokybės falsifikatai atskleidžiami tik dabar, kai kurie jų lieka ir toliau neatskleisti. Mokslinių straipsnių rinkinys – tai siekis į falsifikatų problematiką pažvelgti per pagalbinių istorijos mokslų prizmę. Straipsnių autoriai – Lietuvos ir Lenkijos mokslininkai, dirbantys mokslo institutuose, universitetuose, muziejuose, archyvuose.

 

Rinkinį sudaro 16 straipsnių. Juose per diplomatikos, genealogijos, heraldikos, sfragistikos, kodikologijos, paleografijos, numizmatikos, teisinės archeologijos, šaltiniotyros pačia plačiausia prasme, istorinės atminties prizmę aiškinamasi apie įvairaus pobūdžio klastotes arba, atvirkščiai, atskleidžiama, kad tai, kas buvo priskiriama klastojimui, iš tiesų nėra falsifikatas. Tyrėjai aptaria falsifikatus lėmusias priežastis, paliečia tekstinio falsifikato definicijos viduramžiais problemą ir įvairialypę istorinės atminties klastojimo ar neklastojimo problematiką, kalba apie falsifikatų kokybę, klastotojų profesionalų veiklą, amžininkų kovą su falsifikatais ir falsifikatoriais. LMA Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyriaus pranešimas

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.