Albumas „Kazys Varnelis“

Kiekvienais metais Vilniaus knygų mugės skaitytojus naujais leidiniais nustebinantis Lietuvos nacionalinis muziejus šiais metais turi išskirtinę naujieną – monumentalų albumą apie optinio meno meistro ir kolekcininko Kazio Varnelio gyvenimą bei kūrybą.

49 Albumas Kazys Varnelis savo studijoje Didžiojoje gatvėje Vilniuje. 2004 m. Fot. Arūnas Baltėnas
Kazys Varnelis savo studijoje Didžiojoje
gatvėje (Vilniuje, 2004). Arūno Baltėno nuotr.

Knygų mugėje šį leidinį buvo galima įsigyti su nuolaida, o atvykę į pristatymą turėjo neeilinę progą susitikti su į Lietuvą šia proga atvykusiu dailininko sūnumi dr. Kaziu Varneliu ir kitais leidinio autoriais.

Šis albumas, kaip ir Kazio Varnelio gyvenimas, – tarsi kelionė, nusidriekusi per kelis žemynus, pasakojanti menininko istoriją per gyventas vietas ir sutiktus žmones, o pabaigoje – grąžinanti į pradžią, atgal – į Lietuvą. Dviem kalbomis parengta knyga pirmą kartą taip išsamiai ir nuosekliai pristato K. Varnelio asmenybę ir kūrybą. Straipsnius leidiniui parengė dr. G. Jankevičiūtė, Ž. Mirinavičius, dr. L. Petrauskaitė, I. Urbelytė, dr. K. Varnelis. „Leidinyje atskleidžiami K. Varnelio kūrybinių principų pokyčiai ir jas lėmusio asmeninio gyvenimo aplinkybės“, – pasakoja K. Varnelio namų-muziejaus vadovė ir leidinio sudarytoja dr. Daiva Vaišnienė.

 

Skaitytojai galės leistis į tapybišką ir įdomiai papasakotą kelionę nuo pat dailininko kūrybos ištakų vaikystėje, sužinoti naujų faktų apie K. Varnelio studijų metus ir ankstyvąją kūrybą Kaune, gyvenimą Vokietijoje ir bažnyčioms skirtus šio laikotarpio projektus, gėrėtis bažnytinio meno studijos laikotarpio darbais ir brandžiojo Čikagos laikotarpio kūryba, pažinti vėlyvosios kūrybos bruožus ir gyvenimą Stokbridže, sužinoti apie grįžimą į Lietuvą ir muziejaus kūrimą. Leidinyje skaitytojai ras glaustą biografiją, K. Varnelio kūrybinių įvykių (parodų, publikacijų, apdovanojimų) sąvadą, kūrinių reprodukcijas, asmenvardžių rodyklę ir iliustracijų sąrašą.

 

Apsilankę Lietuvos nacionalinio muziejaus stende 5 salėje (stendo nr. 5C.02) atrado ir kitų šių metų naujienų: fotografo Stanislovo Žvirgždo sudarytą albumą apie Vilniaus fotografus „Vilniaus vizija“, taip pat didelio dėmesio sulaukusių parodų katalogus „Aš esu vilnietis“, „1 000 000 žingsnių: Gintaro kelias nuo Romos iki Baltijos“ ir „Etnografinis opartas“. Knygų mugėje Lietuvos nacionalinis muziejus ne tik pristatė savo išskirtinius leidinius, bet ir pasiūlė turiningą programą jauniesiems lankytojams bei mokytojams.

Vilniaus knygų mugėje Lietuvos nacionalinis muziejus dalyvavo jau 23-iąjį kartą. Jis turi seniausias iš visų muziejų Lietuvoje leidybos tradicijas.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.