Mykolo Romerio universitetas dalyvauja, kuriant Europos universitetą

Mykolo Romerio universitetas (MRU) įstojo į Europos reformų universitetų aljansą (ERUA), kurio naują ambicingą ketverių metų iniciatyvą 12,8 mln. eurų dotacija parėmė Europos Komisija. Aljanso narių tikslas – sukurti integruotą ir novatorišką, į ateitį orientuotą Europos universitetą, kuris padės jaunajai kartai ugdyti svarbius piliečio įgūdžius, pasitinkant šiandienos ir ateities iššūkius. Toks stiprus akademinis tinklas, kuriame naujosios technologijos ir inovacijos yra integruotos į socialinius ir humanitarinius mokslus bei menus, sieks svariai prisidėti prie laisvos, teisingos ir demokratinės Europos kūrimo. Aljanso nariai įsipareigoja plėtoti į studentus orientuotas novatoriškas tarptautines studijas, įgalinančias pačius studentus prisidėti prie turinio plėtotės ir didinti studentų mobilumą. Studentai, dėstytojai, mokslininkai ir išorės partneriai turės daugiau galimybių susitelkti į tarpdisciplinines komandas, kurios bus pajėgios spręsti svarbiausias problemas, su kuriomis šiandien susiduria Europa.

 

„Narystė aljanse grindžiama ilgalaike regioninio Europos universiteto kūrimo strategija, kurios centre – tvarumas, pažangiausios studijos ir mokslas, bendrosios Europos vertybės. Reformatoriška aljanso narių partnerystė reikšmingai praturtins universiteto tarpdiscipliniškumo, tarptautiškumo ir tvarumo patirtis, suteiks didesnį spektrą studijų ir mokslinės veiklos pasirinkimo galimybių, leis patirti skirtingas švietimo sistemos kultūras ir aplinkas, užtikrins didesnį universiteto tarptautinį konkurencingumą“, – teigė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė. Anot rektorės, MRU indėlis į aljansą – pažangi socialinių inovacijų laboratorijų veiklos praktika, kuria remiantis bus telkiami regioniniai mokslo klasteriai mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklai plėtoti.

 

ERUA jungia 8 Europos universitetų akademines bendruomenes (studentus, mokslininkus, specialistus). Šio aljanso partnerius vienija glaudus tarpdisciplininis bendradarbiavimas, leidžiantis integruoti socialinius ir humanitarinius mokslus ir menus, tiksliuosius bei gamtos mokslus. Narystė aljanse yra reikšminga dar ir tuo, kad kartu su pagrindiniais 8 Europos universitetais jo veikloje dalyvaus ir bendrų tikslų sieks 36 asocijuoti aljanso partneriai ne tik visoje Europoje, bet ir už jos ribų. Tai ne tik praplečia veiklos geografiją, bet ir didina Europos aukštojo mokslo konkurencingumą ir galimybes efektyviau prisidėti prie pasaulinių problemų sprendimo.

 

ERUA veikloje dalyvauja šie Europos universitetai: Paryžiaus 8-asis universitetas, Egėjo jūros universitetas (Graikija), Bulgarijos universitetas – NBU, SWPS Socialinių ir humanitarinių mokslų universitetas (Lenkija), Gran Kanarijos universitetas – ULPGC (Ispanija), Mačeratos universitetas (Italija), Europos universitetas Viadrina (Vokietija) ir jau minėtas Mykolo Romerio universitetas.

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.