Tvirta pozicija dėl paramos Ukrainai

Lietuvos mokslo taryba (LMT) pateikė oficialią poziciją „Mokslo Europai“ (angl. „Science Europe“) apie tai, kad tvirtai palaiko „Mokslo Europos“ sprendimą nekviesti Rusijos Federacijos mokslo fondo (RSF) ir Baltarusijos respublikinio fundamentinių tyrimų fondo (BRFFR) į Pasaulinės mokslo tarybos (GRS) organizuojamą metinį pasaulio mokslo bendruomenės susitikimą. Apie tai LMT pranešė „Mokslo Europai“ vasario 8 d., gavusi paklausimą pateikti savo šalies poziciją.

„Lietuvos mokslo taryba nuo pat Rusijos sukelto karo Ukrainoje pradžios tiesiogiai palaiko ir remia Ukrainą bei ragina siekti taikos, gerbti tarptautinę ir žmogaus teisę. Europos ir tarptautinių mokslinių tyrimų bendruomenė turi ir toliau kartu dirbti, kad imtųsi visų įmanomų veiksmų paremti Ukrainos mokslininkus ir kuo greičiau užbaigti brutalų karą. Dėl to šiandien išreiškėme savo poziciją, palaikymą ir solidarumą „Mokslo Europai“, tvirtai nurodydami, kad Lietuvos mokslo taryba nedalyvaus 2024 m. Pasaulinės mokslo tarybos metiniame susitikime, jei jame bet kokiu formatu dalyvaus Rusijos Federacijos mokslo fondas ir Baltarusijos respublikinis fundamentinių tyrimų fondas“, – pareiškė LMT pirmininkas dr. Gintaras Valinčius.

LMT pritaria „Mokslo Europos“ pasiūlymui nustatyti bendras dalyvavimo politinio ir karinio konflikto situacijose taisykles bendruose kasmetiniuose GRS organizuojamuose susitikimuose. „Sprendimų priėmimo procesų aiškumas ir skaidrumas visai mokslo bendruomenei yra būtini kriterijai, siekiant išlaikyti vientisumą ir įtrauktį pasaulinio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje“, – pabrėžia G. Valinčius. LMT, būdama „Mokslo Europos“ nare, yra įsipareigojusi dalyvauti pasaulinėje mokslinių tyrimų politikoje ir ją formuoti, kartu užtikrindama nuolatinę paramą ir palaikymą Ukrainai. Parengė Lietuvos mokslo tarybos Komunikacijos ir veiklos organizavimo skyriaus Visuomenės informavimo specialistė Solveiga Ramanauskienė.

 

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.