Taikomosios genominės epidemiologijos vadovas

Pasirodė virusų tyrinėtojų Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro mokslininko dr. Gyčio Dudo ir JAV mokslininkės dr. Allison Black knyga „The Applied Genomic Epidemiology Handbook: A Practical Guide to Leveraging Pathogen Genomic Data in Public Health“

72 Gytis Dudas VU nuotr.
Dr. Gytis Dudas. VU nuotr.

(„Taikomosios genominės epidemiologijos vadovas: praktinis gidas, kaip panaudoti genominius duomenis visuomenės sveikatoje“). Knyga skirta visuomenės sveikatos specialistams, besidomintiems genomine epidemiologija arba norintiems pradėti ją taikyti savo darbe. Autoriai skaitytojus supažindina su esminiais genominės epidemiologijos principais, įrankiais ir genominės stebėsenos sistemų diegimu bei taikymu praktikoje.

„Epidemiologiją, kaip mokslo sritį, turbūt daug kas suvokia kaip bandymą suprasti ligas, jų paplitimą populiacijose ir veiksnius, atsakingus už tas ligas. Genomai – visa vieno ar kito organizmo genetinė medžiaga – galbūt mažiau girdėtas, bet suprantamas terminas. Genominė epidemiologija neegzistuotų be nuolat tobulėjančių technologijų, dabartiniais laikais leidžiančių nuskaityti bet kurio viruso, bakterijos ar grybo, sukeliančio ligą, genomą“, – pasakoja dr. G. Dudas. Parengta pagal VU pranešimą

 

 

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.