Kaip SSRS pralaimėjo kosminės kelionės į Mėnulį lenktynes

Ko gero, lenktynės, kuri šalis pirmoji išsilaipins Mėnulyje, buvo viena iš didžiausių šaltojo karo kovų tarp JAV ir SSRS, vykusi tiek technologinėje, tiek ir ideologinėje plotmėse.

Nors praėjusio amžiaus 60-aisias metais, po to, kai Sovietinių Socialistinių Respublikų Sąjunga pirmoji paleido dirbtinį palydovą, Jurijus Gagarinas tapo pirmuoju žmogumi, pakilusiu į kosmosą ir apskriejusiu Žemę, taip pat sukūrė zondą, nufotografavusį tamsiąją Mėnulio pusę, atrodė, kad SSRS turi visas galimybes pralenkti JAV ir tapti pirmąja šalimi, sugebėjusia išlaipinti žmogų Mėnulyje. Tačiau taip neįvyko.

 

raketa1
Sovietų Sąjungos skrydžiui į Mėnulį 1969–1972 metais kurta raketa-nešėja N1. Jos aukštis – 105 metrai, masė – 2735 tonos. Keturis kartus buvo bandoma šią raketą išvesti į orbitą, bet visi mėginimai baigėsi nesekmėmis. Projektas buvo nutrauktas 1976 metais. Informacija apie šį projektą buvo įslaptinta, ir pirmosios publikacijos apie raketą N1 pasirodė tik 1989 metais.

Šis  dokumentinis filmas (anglų kalba) – apie tai, kodėl SSRS pralaimėjo kosminės kelionės į Mėnulį lenktynes bei taip ir nepasiuntė kosmonautų į Mėnulį.

https://youtu.be/Vi6fjs_8Yx8

 

Daugiau:

Ginklai kosmose

NASA siūlo Venerą tirti dirižabliais

Naujas NASA iššūkis inovatoriams – sukurti trimačio spausdinimo būdu statomas buveines tolimojo kosmoso tyrėjams

Lietuviai planuoja kosminio palydovo misiją į Mėnulio orbitą

NASA nusileidimo modulio „Morpheus“ bandymai

Lietuvių kilmės NASA astronautas

Palikti atsiliepimą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.